Program Amacı
Ülkemizin tekstil ve moda alanında öncü bir ülke olmasına katkıda bulunabilecek ve uluslararası başarılar sağlayabilecek düzeyde mesleki, teknik, sanatsal donanıma sahip,moda tasarımcıları yetiştirmek.

Kazanılan Derece

2 yıllık eğitim planında yer alan bütün dersleri başarıyla tamamlayan, en az 120 AKTS’ye sahip öğrencilere Moda Tasarımı alanında önlisans derecesi verilir.

Öğretim Dili

Türkçe

Staj

Avrasya Üniversitesi moda Tasarımı Programı öğrencilerinin; mesleklerinin sahadaki uygulama alanlarını görmek, eğitim sürecinde edindikleri bilgileri kullanabilmek amacıyla 40 iş günü süreyle staj yapma zorunlulukları vardır.

Mezunların İstihdam Profilleri

Bölümden mezun olan Moda Tasarımcıları, Kamu ve özel sektöre ait tekstil firmalarının tasarım departmanları, ürün geliştirme ( ür-ge), araştırma geliştirme (ar-ge) , koleksiyon hazırlık , planlama bölümlerinde tasarımcı olarak çalışabilmektedirler. Bunların dışında tasarım stüdyolarında, moda evlerinde istihdam olanakları bulunmaktadır.

Üst Derece Programlara Geçiş

Bu programı bitiren öğrenciler, Dikey Geçiş Sınavında başarılı oldukları takdirde aşağıda adı geçen 4 yıllık lisans bölümleri devam edebilirler:

Dikey Geçiş Alanları

• Moda Giyim Tasarımı
• Moda Tasarımı
• Moda Ve Tekstil Tasarımı
• Tekstil Mühendisliği
• Tekstil Ve Moda Tasarımı